СВЯТКОВИЙ НАСТРІЙ

26-04-2017

Життя громади – це не лише робота сільської ради, депутатів та виконавчого комітету. Важливою є і культурна складова – людська потреба відволіктися від сірих буднів і подарувати собі та своїм близьким маленьке свято.

З цією метою при Віто-Поштовій сільській раді було створено Громадський комітет з організації масових святкових заходів, до складу якого входять активні жителі нашої громади, і на який покладено відповідальність за організацію великих свят, дозвілля та культурних заходів, а також представлення нашої громади на районному рівні. Трохи більше року працює Комітет, а вже організував і провів декілька великих святкових заходів на території наших сіл. І на кожному святі обов’язково радував всіх своїми виступами наш Народний аматорський хор «Вербиченька»!

Ще в грудні 2015 року ми радісно зустрічали малечу з розвагами, гарячим кулішом і подарунками на Дні Святого Миколая біля сільської ради. В січні 2016-го разом з Вами освячували воду у свято Водохреща на ставку.  А в лютому на центральній площі Юрівки народними піснями, конкурсами, цінними призами та смачними млинцями пригощались всі на Масницю.

В травні було вшановано День пам’яті жертв Другої світової війни з проведенням мітингів у Віті Поштовій та Юрівці. В цей же день на Юрівському цвинтарі відбулося урочисте перезахоронення знайдених останків полеглих у вирі тих жахливих битв воїнів. А закінчився цей захід масштабною реконструкцією бойових дій, що відбувались на території наших сіл в ті жахливі часи, яку допоміг підготувати і провести «Калинівський гвардійський військово-історичний клуб», а наші дівчата пригощали стареньких і почесних односельчан солдатською кашею і солодким чаєм.

У червні 2016 року на стадіоні «Патріот» у Віті Поштовій пройшло культурно-спортивне свято до Дня захисту дітей. Спортивні змагання, гарний концерт, майстер-класи, голуби в небі, тисяча різнокольорових повітряних кульок, безкоштовні морозиво і солодка вата – ще довго згадувались на Віті.

Грандіозно розігралися народні гуляння на Івана Купала біля сільського ставку в липні: деревце-Морена і Дід Купало, Мавки, Лісовик і Водяник, віночки на воді і велике купальське вогнище зі стрибками, хлопці зі смолоскипами і дівчата з квітами, танці, вірші й пісні – все це вразило навіть досвідчених діячів мистецтв!

А в вересні ми започаткували свято, що покликане ще більше об’єднати і згуртувати наші села – День громади. На Юрівській центральній площі відбулися урочистості з почесними гостями, великий концерт, в якому брали участь члени нашої громади, запрошені гості і хор «Вербиченька», а коштовні подарунки, смаколики і танці до ранку запам’яталися надовго!

І з нового року Громадський комітет готує як традиційні святкування (Водохреща на ставку в січні 2017 року), так і нові події. У приміщенні сільського клубу нарешті проводяться свята і заходи: День українського козацтва, Святкування Нового Року, День Святого Валентина, захід щодо вшанування героїв Небесної сотні, концерт присвячений Міжнародному жіночому дню  та «День сміху» першого квітня.

У Юрівській ЗОШ до дня Святого Миколая в минулому році (як і кожного року) учням вручили смачні подарунки, що були придбані коштом місцевих підприємців.

А 6 грудня працівники культури та Народний аматорський хор «Вербиченька» дали виїзний концерт, привітавши своїм виступом солдатів, котрі відбувають строкову військову службу у військовій частині А 0799.

Окрім заходів для нас з Вами, кожного року наші села приймають участь у районному святкуванні «Масниці», де кожна сільська рада представляє досягнення та таланти своїх жителів. У даному заході беруть участь 28 рад з 52 населених пунктів. В минулому році наша громада зайняла друге місце, а цього року завдяки старанням наших односельців здобула почесне перше місце в районі! Тому наступного року ми будемо приймати у себе гостей з усього Києво-Святошинського району.

Участь в роботі Комітету по організації масових святкових заходів може взяти участь кожен, хто має бажання робити життя нашої громади цікавим та веселим. Тут завжди раді новим обличчям та талантам :) 

 

Громадський комітет Віто-Поштової сільської ради з організації масових святкових заходів