ВАРТО ЗНАТИ, ЯКІ НАСЛІДКИ МАЄ ГРИП

05-01-2017

Бронхіт – гостре запалення слизової оболонки бронхів. Основні симптоми: біль у грудях, сухий (іноді мокрий) кашель. При кашлі виділяється багато мокротиння та гною. Слабкість, загальне нездужання. Якщо перебіг хвороби важкий, може бути висока температура, сильний сухий кашель із задухою. Дихання важке, чути хрипіння.

Пневмонія – запалення легень. Сим­птоми пневмонії: висока температура, ли­хоманка, кашель і біль у грудях. У лю­дини розвивається задуха, їй не виста­чає повітря. Може бути відкашлювання мокротинням рожевого кольору чи з вкрапленням крові, У хворого немає апетиту, а після їжі може бути блювання. Дихання і пульс часті.

Міокардит – запалення серцевого м'яза. Є різні види міокардиту, але після грипу загрожує вірусний. Хвороба почи­нається на фоні інфекції. Симптоми: загальне нездужання, біль у серці, швидке серцебиття й задуха, іноді біль у сугло­бах. Температура тіла нормальна.     

Менінгіт – запалення мозкової   оболонки. Основний  симптом - головний біль, який посилюється з підвищенням температури.    Часте блювання.    При  підозрі   на   менінгіт хворого госпіталізують.

Отит –  запалення вуха. Сим­птоми: біль у вусі, зазвичай сильний, який віддає у тім'яно-скроневу чи потиличну ділянку голови, іноді в зуби. Є відчуття закладеності вуха. Висока температура.

Загрозливим для життя людини, пе­редусім дітей, є таке ускладнення гри­пу, як синдром токсичного шоку. У де­яких випадках, особливо тоді, коли тем­пературу знижують за допомогою ацетилсаліциловоі кислоти (аспірину), у хворого на грип може розвинутися син­дром Рея: жирова дистрофія печінки, яка поєднується з токсичною енцефалопатією – тяжким ушкодженням нерво­вої системи. Цей синдром має високу смертність - іноді до 40%.

Як стверджують лікарі, важливім фактором, який допоможе вберегтися від ускладнень, є правильне лікування грипу.

Варто знати, що грип, окрім ускладнень, має ще одну неприємну особливість – обтяжує перебіг хронічних недуг, з якими людина жила до цього. Вірус  пригнічує  імунітет і порушує  рівновагу в діяльності основних систем організму.

ПАМ’ЯТАЙТЕ, ХВОРОБУ КРАЩЕ ПОПЕРЕДИТИ, НІЖ ЛІКУВАТИ.